Wersja Polska   English Version   Deutsche Version   Versión Española

Co warto zobaczyć w Polsce

Szkoła Języka Polskiego POLISH WORLD znajduje się we Wrocławiu, który jest stolicą Dolnego Śląska. Zarówno miasto, jak i cały region, oferują swoim mieszkańcom oraz turystom wiele atrakcji. Poniżej przedstawiamy Państwu tylko niektóre z nich:


Ratusz we Wrocławiu

 

Wrocław to bardzo rozrywkowe miasto, cieszące się wielkim zainteresowaniem i tętniące życiem przez całą dobę - dlatego warto uczyć się języka polskiego właśnie tutaj. Jesteśmy pewni, że Ciebie również porwie wir wrocławskich atrakcji i rozrywek. Osoby preferujące zwiedzanie i poznawanie historii ciekawych miejsc zapraszamy do zobaczenia: Ratusza Miejskiego, Ogrodu Japońskiego oraz Hali Stulecia usytuowanych w zielonym Parku Szczytnickim. W okolicy warto zobaczyć też ZOO oraz Ogród Botaniczny. Wrocław oferuje wiele innych ciekawych miejsc, które będziesz mógł odwiedzić razem z nami.

 

 

 

W odległości zaledwie 100 km od wrocławia można zobaczyć również:


Zamek Książ w okolicach Wałbrzycha


Zamek Książ jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

 

Bolesławiec - miasto ceramiki 

 

Bolesławiec, czyli miasto słynnej niebieskiej ceramiki w kropki, cenionej zarówno przez Polaków, jak i turystów. Wiemy, że ceramika zachwyciła nawet Roberta Redforda, który regularnie jada na bolesławieckiej zastawie. Ale nie tylko Robert Redford potrafił docenić walory estetyczne bolesławieckich wzorów. Japończycy i Amerykanie wprost ją ubóstwiają, a turyści rok rocznie przybywają do Bolesławca podziwiać nowe wzory podczas Dni Ceramiki, które odbywają się w sierpniu. Ceramika to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zobaczyć Bolesławiec.

 

karkonosze _sniezka.jpg

 

Karkonosze czyli atrakcja dla tych, którzy pragną odetchnąć od gwaru miasta i chcieliby spędzić trochę czasu bliżej natury. Tutaj warto na pewno wejść na Snieżkę - najwyższy szczyt polskich Karkonoszy (1602m n.p.m.), ale też zwiedzić Karpacz, zobaczyć Świątynię Wang, Wodospad Szklarki i Kamieńczyka. Tutaj każdy amator dobrej zabawy znajdzie coś dla siebie, a po ciężkim dniu znajdzie wytchnienie w jednej z wielu tradycyjnych restauracji, które serwują polską kuchnię przez cały rok.

 

 

Masyw Ślęży

 

Ślęża to kolejny punkt na mapie turysty, który znajduje się tylko 30 km od Wrocławia. Jest świetnym miejscem na sobotnie lub niedzielne spacery nie tylko dl amiłośników gór. Jej wysokość (718m n.p.m.) sprawia, że nawet niewysportowani turyści poradzą sobie, by ją zdobyć. W okolicy można podziwiać piękne widoki oraz zwiedzać jedyną na Dolnym Śląsku certyfikowaną winnicę, produkującą europejskiej klasy polskie wina. Zapisaując się w tym roku na Letnie Kursy Języka Polskiego w Polish World, będzie okazja, aby zdobyć szczyt Masywu Ślęży oraz wziąć udział w degustacji pysznego wina.

 

Więcej informacji na temat ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc w Polsce już wkrótce.