Wersja Polska   English Version  

Język polski we Wrocławiu

Kursy języka polskiego od niedawna są coraz bardziej popularne i cieszą się zainteresowaniem cudzoziemców mieszkających w Polsce. Jeszcze niedawno gdyby ktoś zapytał o szkołę, która oferuje lekcje polskiego dla obcokrajowców, niewiele osób umiałoby pomóc.

Od kiedy Wrocław stał się ważnym punktem na biznesowym szlaku Polski, zainteresowanie nauką języka polskiego jako obcego znacznie wzrosło. Cudzoziemcy, którzy zdecydowali się zamieszkać we Wrocławiu, coraz częściej zdają sobie sprawę, że znajomość języka angielskiego w kontaktach codziennych nie zawsze wystarcza. Zaczynają czuć potrzebę prowadzenia normalnego życia, w którym będą mogli posługiwać się językiem polskim na co dzień, nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie bez problemu, jakim mogłaby być bariera językowa.

Z racji tego, że język polski nie należy do najłatwiejszych, czasem trudno jest rozpocząć naukę. Jednak z czasem, po opanowaniu najtrudniejszych reguł wymowy, można dojść do perfekcji, jak w przypadku każdego języka obcego.

Szkoły języka polskiego we Wrocławiu budują zatem swój własny program nauczania, aby sprostać wymaganiom stawianym przez cudzoziemców. Programy takie zawierają najczęściej używane wyrażenia i zwroty oraz sytuacje komunikacyjne, z jakimi obcokrajowiec może się spotkać podczas swojego pobytu w Polsce.Jeśli chcesz rozpocząć lub kontynuować naukę języka polskiego nie czekaj i zgłoś się do nas - im wcześniej rozpoczniesz, tym lepiej!